fbpx

Turinio paieška

Instrukcija

 

Išmokite ieškoti įvairių turinio elementų (duomenų, žemėlapių, aplikacijų ir kt.) ArcGIS Online sistemoje ir juos peržiūrėti!

Paieška skiltyje Galerija

ArcGIS Online gausu įvairaus turinio: duomenų, žemėlapių, aplikacijų ir kitų elementų. Visi vieši kitų naudotojų sukurti elementai gali būti peržiūrimi arba panaudojami jūsų žemėlapių ir aplikacijų kūrimui.


 

 1. Vienas iš būdų surasti ArcGIS Online norimus elementus – prisijungus prie savo ArcGIS Online paskyros (jei paskyros dar neturite, susikurkite ją pagal instrukciją ), pasinaudoti Galerija skilties funkcionalumu: paspauskite ant šios skilties (1) ir pasirinkite skirtuką Esri pateiktas turinys (2).
 2. Kairėje ekrano pusėje (3) matysite žemėlapių ir aplikacijų kategorijas. Pasirinkus norimą kategoriją, pvz., Kraštovaizdis, ekrane bus pateikiami su šia tema susiję žemėlapiai ir aplikacijos.
 1. Tam, kad peržiūrėtumėte jus dominantį elementą, užveskite ant jo pelyte (1), iššokus naujam langui paspauskite Atverti (2) ir pasirinkite Atverti naudojant žemėlapių peržiūros programą (3).

 

 1. Atsivėrus naujam žemėlapiui, matysite jame pateiktus duomenis, o skiltyje Turinys – jų sąrašą ir naudojamus sutartinius ženklus.

Paieška, naudojant paieškos laukelį

 

 1. Išeikit iš žemėlapio, kurį atsidarėte peržiūrai prieš tai aprašytose instrukcijose: kairėje ekrano pusėje paspauskite Pradžia (1) ir iš iškrentančio sąrašo pasirinkite bet kurį punktą pvz., Galerija (2).

 

 1. Viršuje, dešinėje ekrano pusėje, matysite paieško laukelį, kuriame įrašykite su ieškomu elementu susijusį žodį ar frazę pvz., piliakalniai.
 2. Iš iškrentančio sąrašo pasirinkite Ieškoti tarp viso turinio ir paspauskite Enter. Taip pat turite galimybę pasirinkti, kad būtų ieškoma tik žemėlapių, aplikacijų ar kitų turinio elementų.

 1. Paieškos rezultatų sąraše matysite visus jūsų užklausą atitinkančius elementus.

Pastaba: jeigu naudojatės ArcGIS Online kūrėjų paskyra, įsitikinkite, kad yra nuimta varnelė ties Ieškoti tik <jūsų organizacijos pavadinimas> (pvz., Ieškoti tik: Jotvingių gimnazija).

 

 1. Norėdami elementą atverti peržiūrai, paspauskite ant jo miniatiūros (1) arba apačioje esantį pasirinkimą Atverti (2).

 

Paieška skiltyje Žemėlapis

 

 1. Atsidarykite ArcGIS Online skiltį pavadinimu Žemėlapis (jeigu joje jau esate, tuomet čia ir pasilikite).
 2. Norėdami į žemėlapį pridėti duomenų, kurie yra paruošti kitų ArcGIS Online naudotojų, paspauskite viršuje esantį mygtuką Pridėti (1) ir iš iškrentančio sąrašo pasirinkite Ieškoti sluoksnių (2).

 

 1. Paieškos laukelyje įrašykite su ieškomu elementu susijusį žodį ar frazę (1), pvz., Muziejai ir pasirinkite, kad ieškosite ArcGIS Online (2).

Pastaba: jeigu norite ieškoti elementų ne tik tame plote, kuris yra atvaizduojamas jūsų žemėlapio aprėptyje, nuimkite varnelę nuo Žemėlapio plote.

 1. Apačioje matysite jūsų užklausą atitinkančių elementų sąrašą. Norėdami elementą pridėti į žemėlapį, paspauskite šalia jo pavadinimo esantį pasirinkimą Pridėti.

 

 1. Pridėkite daugiau jums dominančių duomenų į žemėlapį iš Gyvojo pasaulio atlaso (Gyvasis pasaulio atlasas – tai nuolat atnaujinamas duomenų rinkinys, kuriame galima rasti turinio įvairia tematika pasauliniu lygmeniu). Paspauskite viršuje esantį mygtuką Pridėti (1) ir iš iškrentančio sąrašo pasirinkite Naršyti Gyvojo pasaulio atlaso sluoksnius (2).

 

 1. Naujai atsidariusiame lange nuimkite varnelę nuo Žemėlapio plote (1). Tokiu atveju bus ieškomi ir tie elementai, kurie patenka už jūsų žemėlapyje atvaizduojamos teritorijos ribų.
 2. Iš sąrašo pasirinkite, kokios kategorijos (tematikos) elementus norite matyti pvz., Istorinius žemėlapius (2). Esant poreikiui, galite įrašyti su ieškomu elementu susijusį žodį ar frazę, kad paieškos rezultatai būtų dar labiau susiaurinti (3).
 3. Išsirinkus norimą elementą, paspauskite Pridėti sluoksnį į žemėlapį ir pasirinkite kaip sluoksnį arba kaip pagrindo žemėlapį (4). Jeigu pasirinksite kaip sluoksnį, naujas elementas bus įkeltas į žemėlapį ir atvaizduojamas ant jūsų naudojamo pagrindo žemėlapio (pvz., Maps.lt topo LKS). Jeigu pasirinksite kaip pagrindo žemėlapį, naujas elementas bus įkeltas kaip pagrindo žemėlapis, o tas, kuris buvo naudojamas prieš tai (pvz., Maps.lt ortofoto) bus pašalintas.
 4. Pridėjus norimą elementą į žemėlapį, paspauskite apačioje esantį mygtuką Uždaryti (5).

 

 1. Jeigu žemėlapį su įkeltais sluoksniais norite turėti turinyje – nepamirškite jo išsaugoti. Paspauskite viršuje esantį mygtuką Įrašyti ir pasirinkite Įrašyti.

 

 1. Naujai atsidariusiame lange suveskite prašomą informaciją:
 • Pavadinimas – žemėlapio pavadinimas (būtinas laukas).
 • Raktažodžiaižodžiai ar trumpos frazės, apibūdinančios žemėlapį. Pagal šiuos raktažodžius žemėlapiai surandami galerijoje. Jų galite nurodyti daugiau nei vieną (būtinas laukas).
 • Aprašymas – trumpas žemėlapio temos aprašymas (laukas nebūtinas).
 • Įrašyti aplanke – aplanko, kuriame bus išsaugotas žemėlapis, pavadinimas.

 

Suvedę prašomą informaciją, paspauskite Įrašyti žemėlapį.