fbpx

Žemėlapių matavimai

Instrukcija

 

Norite žemėlapyje pamatuoti atstumą? Šioje pamokoje išmoksite panaudoti atstumo ir ploto matavimo įrankius bei rasti objekto koordinates.

Atlikite šiuos veiksmus:

 1. Prisijunkite prie savo ArcGIS Online paskyros. Jei paskyros dar neturite, susikurkite ją pagal instrukciją . Matavimo įrankiais gali naudotis bet kurio tipo paskyros turėtojas.
 2.  Atsiverskite žemėlapį „Bernardinų sodas“, kurį jau esate sukūrę ir išsaugoję ankstesnėje pamokoje (žr. pamoką Objektų pridėjimas). Jeigu tokio žemėlapio neturite – tiesiog nueikite į ArcGIS Online skiltį Žemėlapis, kad būtų atveriamas naujas žemėlapis.
 3. Priartinkite Vilniaus Sereikiškių parko teritorijos vietą ir paspauskite mygtuką Matuoti:

 

 1. Naujai atsidariusiame lange pasirinkite, kokį matavimo veiksmą norėsite atlikti:
  • Matuoti plotą;
  • Matuoti atstumą;
  • Sužinoti vietos koordinates;
  • Rezultatus pateikti pasirinktais matavimo vienetais.

 

Ploto matavimas žemėlapyje

 1. Įsitikinkite, kad matavimo lange yra parinkta funkcija Matuoti plotą.
 2. Pele apveskite Bernardinų sodo plotą. Su kiekvienu kairiojo pelės klavišo spustelėjimu pamatysite, koks yra paskaičiuotas plotas. Kai baigsite žymėti, du kartus paspauskite kairįjį pelės klavišą ir linijos pradžia bus sujungta su pabaiga, o matavimų rezultate bus pateikiamas apvestos teritorijos plotas.

Atstumo matavimas žemėlapyje

 1. Matavimo lange pasirinkite funkciją Matuoti atstumą.
 2. Pamatuokite atstumą nuo Lukiškių aikštės iki Bernardinų sodo: pažymėkite pele vietą, nuo kurios pradėsite matuoti. Tada spustelėkite tose žemėlapio vietose, kur linija turi lūžti ir tokiu būdu pažymėsite visą atstumą. Su kiekvienu brėžiamos linijos pratęsimu matysite paskaičiuotą atstumą.

 

Objekto koordinačių radimas

 1. Matavimo lange pasirinkite funkciją Vieta.
 2. Žemėlapyje paspauskite ant Gedimino pilies bokšto. Matavimų rezultate matysite užfiksuotas koordinates.