fbpx

Kas yra GIS?

Geografinės informacinės sistemos

Geografinės informacinės sistemos (GIS) informaciją susieja su vieta (geografine padėtimi) ir padeda atsakyti, KAS yra KUR.

Kaip parinkti geriausią vietą atrakcionų parkui? Kaip suplanuoti mokinių atvežimą į mokyklą geltonaisiais autobusiukais? Kurios teritorijos yra užliejamos potvynių metu? Skaitmeninis žemėlapis, sukurtas geografinėmis informacinėmis technologijomis, papildytas erdvinės analizės įrankiais padės atsakyti į šiuos klausimus.

GIS skirta šiems pagrindiniams uždaviniams išspręsti:

* Kurti erdvinius (geo)duomenis,
Tvarkyti duomenis,
* Tyrinėti ir analizuoti duomenis,
* Dalintis rezultatais – sukurti interaktyvų žemėlapį, taikomąją programėlę.

The Science of Where

Pasaulinė GIS programinės įrangos kūrėja – Esri – galvoja, kad labai svarbu suprasti, kas vyksta aplink mus, tyrinėti ir analizuoti reiškinius, procesus, pasitelkiant erdvinės analizės, žemėlapių kūrimo įrankius. Savo pasaulėžiūrą, geografijos mokslo metodų, šiuolaikinio išmanaus pasaulio milžiniško (geo)duomenų srauto apdorojimo, analizės, modeliavimo svarbą, Esri bendrovė įprasmino sukurdama  GIS mokslo (angl. Science of Where ) sampratą. The Science of Where terminas – geriausiai atspindi mūsų veiklą ir pasaulėžiūrą!