Žemės drebėjimai
Išnagrinėkite seisminių stočių žemėlapį ir išsiaiškinkite, kur įvyko žemės drebėjimas. Ištirkite, ką rodo seismografas.
Tyrinėkite ir sužinokite!
Išnagrinėkite seisminių stočių žemėlapį ir išsiaiškinkite, kur įvyko žemės drebėjimas. Ištirkite, ką rodo seismografas.
Išsiaiškinkite skirtingus uolienų tipus pagal jų struktūrą, spalvą ir kristalų dydį. Ištirkite, kaip susidaro įvairios kilmės uolienos.
Išnagrinėkite nacionalinių parkų topografinius žemėlapius, ištirkite šių vietovių reljefą. Išmatuokite atstumus ir plotus žemėlapyje, palyginkite su realiais.
Tyrinėkite Žemės plutos dinamiką ir paaiškinkite, kodėl juda litosferos plokštės. Nustatykite, kokios reljefo formos susidaro plokščių pakraščiuose.
Tyrinėdami skaitmeninius žemėlapius susipažinkite su Šiaurės Amerikos reljefo tipais. Nustatykite geologinės žemės raidos ir dabartinio žemės paviršiaus ryšį.
Įvertinkite, kokie duomenys ir informacija yra būtini tam, kad įvertintume gamtinių pavojų riziką. Naudodami nuotolinių tyrimų duomenis įvertinkite tiriamai vietovei gresiančius pavojus.
Ištirkite naudingųjų iškasenų išteklius ir nustatykite jų kilmę. Įvertinkite pagrindinių naudingųjų iškasenų kiekius.
Tyrinėdami litosferos plokščių ir gamtinius žemėlapius, išsiaiškinkite, kaip formuojasi pasaulio kalnų grandinės atsižvelgiant į plokščių judėjimą.
Tyrinėdami žemėlapius, įvertinkite upių baseinų dydžius, upių vandeningumo skirtumus.
Išsiaiškinkite, kaip oro slėgio ir temperatūro pokyčiai padeda nustatyti būsimas oro sąlygas. Naudodamiesi sinoptiniais žemėlapiais, išmokite pateikti trumpalaikes prognozes.
Tyrinėkite ryšius tarp vėjų ir vandenynų srovių. Išsiaiškinkite srovių poveikį klimatui, gyvajai gamtai (augalijai ir gyvūnijai), žmonių gyvenimo būdui.
Naudodami uragano stebėjimo informaciją, išsiaiškinkite, kokie veiksniai lemia uraganų formavimąsi, palyginkite vėjo greitį su oro slėgiu uragano viduje bei vandenyno temperatūra.
Apibūdinkite pasaulinės oro temperatūros ir kritulių kiekio kaitą, įvertinkite pokyčių įtaką geografinėms zonoms.
Orai, oras – atmosferos reiškinių visuma, išsilaikanti tam tikrą laiko tarpą. Ši pamoka padės jums pažinti meteorologiją.