fbpx

Nevarėnų miestelio gidas – naudojant moderniąsias technologijas

Nevarėnų miestelio gidas – naudojant moderniąsias technologijas

Nevarėnų pagrindinė mokykla, esanti Telšių rajone – viena iš keleto jau išbandžiusių GIS programinės įrangos naudą mokyklose. Mokykla dalyvauja UAB „Hnit-Baltic“ ir kompanijos „Esri Inc.“ vykdomoje programoje „GIS programinė įranga mokykloms“ ir naudojasi ArcGIS Online erdvinių duomenų valdymo ir žemėlapių platforma. 

Nevarėnų miesteliui ir plačiajai visuomenei mokykla pristatė svetainę – virtualų pažintinį turą po Nevarėnų miestelį. Jį galite įvertinti čia: http://nevarenuistorija.wixsite.com/nevarenai/pradzia

Šio projekto tikslas – šiuolaikinių technologijų pagalba išmaniai pažinti Nevarėnų miestelį ir jo istoriją. Šiam tikslui pasiekti buvo sukurta interaktyvi, dinamiška erdvė, kurioje sukurti ir pateikti skaitmeniniai žemėlapiai ir aplikacijos, naudojantis geografinėmis informacinėmis technologijomis (GIS) ir Arcgis Online teikiamomis galimybėmis.

Primename, dalyvaujant programoje skaitmeninių žemėlapių kūrimas mokykloms yra nemokamas. ArcGIS Online – žemėlapių kūrimo įrankis, debesų technologija, paremta erdvinių duomenų valdymo sistema, skirta žemėlapių, aplikacijų ir kitos geografinės informacijos kūrimui bei saugojimui. Tam, kad galėtumėte naudotis teikiamu funkcionalumu, nereikia diegti jokios programinės įrangos, nes viskas yra pasiekiama per interneto naršyklę. Daugiau apie programą čia: http://www.gismokykla.lt/paskyra-mokyklai-2/