ArcGIS programinė įranga

Pradėkite kurti žemėlapius!

Esri GIS programa skirta Lietuvos pradinėms ir bendrojo ugdymo mokykloms bei ne pelno siekiančioms organizacijoms, kurių pagrindinė veikla yra 4 – 18 metų vaikų ugdymas bei švietimo paslaugų teikimas.

Dalyvaudamos programoje mokyklos turi galimybę nemokamai gauti interneto ir mobiliąsias taikomąsias programas, ArcGIS darbastalio programinę įrangą – ArcGIS Pro su populiariausiais plėtiniais, neribotą prieigą prie virtualių mokymosi išteklių (angl. e-learning) bei techninių konsultantų pagalbą.

Dalyvauti programoje galite susipažinę su licencinės Esri GIS programinės įrangos naudojimo sutarties sąlygomis ir užsisakę GIS programinę įrangą savo mokyklai.

ArcGIS programinės įrangos rinkinį sudaro:

• ArcGIS Online – tai debesų technologija paremta erdvinių duomenų valdymo sistema, skirta žemėlapių, aplikacijų ir kitos geografinės informacijos kūrimui bei saugojimui. Tam, kad galėtumėte naudotis teikiamu funkcionalumu, nereikia diegti jokios programinės įrangos, nes viskas yra pasiekiama per interneto naršyklę. Naudodamiesi ArcGIS Online, galite:
    • Kurti internetinius žemėlapius, aplikacijas, 3D scenas ir jas pasiekti bet kokiame mobiliajame įrenginyje.
    • Kurti žemėlapius sau, organizuojant grupinį ar projektinį darbą.
    • Dalintis savo sukurtu turiniu su kitais ArcGIS Online vartotojais.
    • Naudotis tūkstančiais nemokamų žemėlapių, aplikacijų, paslaugų ir kita erdvine informacija.
    • Gilinti ne tik geografijos, bet ir istorijos, biologijos, informacinių technologijų ar kitų disciplinų žinias.
  • Naujos kartos darbastalio GIS programinė įranga ArcGIS Pro su plėtiniais. Profesionali programinė įranga, kuri gali būti naudojama tiek kurti skaitmeninį žemėlapį tiek sudėtingus analitinius modelius.
  • Interneto ir mobiliosios geo programėlės, padedančios  išplėsti GIS pritaikymo ribas. Tyrimams lauke skirtos Collector for ArcGIS, Survey123 for ArcGIS, papildyti Microsoft Office funkcionalumą – ArcGIS Maps for Office ir kt.

ArcGIS Online paskyros

Norint pasinaudoti visomis anksčiau išvardintomis galimybėmis, svarbu turėti/susikurti ArcGIS Online paskyrą.
Pagal savo funkcionalumą, paskyros gali būti trijų tipų:

• Viešoji (angl. Public). Viešoji paskyra skirta pirmai pažinčiai su ArcGIS Online. Prie jos galite jungtis pasinaudoję asmeniniais socialinių tinklų arba Google prisijungimais. Ši paskyra yra skirta naudotis esamu ArcGIS Online turiniu, kurti žemėlapius  ar aplikacijas, tačiau neturi geoduomenų kūrimo galimybių, analizės įrankių.
  • Kūrėjo (angl. Developer). Jei planuojate išbandyti ArcGIS Online, rekomenduojame susikurti Kūrėjo paskyrą. Išsamią paskyros kūrimo instrukciją rasite čia.
  • Mokyklos/Organizacijos (angl. Organizational). Ši paskyra savo GIS funkcionalumu atitinka kūrėjo paskyrą, tačiau yra praturtinta vartotojų administravimo ir teisių valdymo moduliu. Turint šio tipo paskyrą galima organizuoti darbą grupėse, projektines veiklas, suteikti prisijungimus ir skirtingas teises reikalingam vartotojų skaičiui. Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklos ArcGIS Online įmonės paskyrą gali gauti ir naudotis nemokamai. Plačiau skaitykite čia.